Program rozvoje města Rudná 2021 – 2030 schválilo zastupitelstvo města Rudná na svém zasedání 23. 6. 2021, a to konkrétně pod 3. bodem usnesení č. 3/2021. Samotný program je dostupný na webových stránkách města Rudná.
O samotném Radotínském potoce se program zmiňuje velmi sporadicky a kromě poukazu, že Region Jihozápad bude zpracovávat územní studii povodí Radotínského potoka, se program omezuje pouze na konstatování, že potok Rudnou protéká. O vlivu Rudné na tento vodní tok ani zmínky.
Problematice technické infrastruktury a ČOV se program rozvoje věnuje již více:
„Rudná patří mezi města, která disponují odpovídající základní technickou infrastrukturou, tzn., že mají na svém území vybudován vodovod, kanalizaci i plynovod. Hlavní kanalizační stoka byla ve městě zprovozněna v roce 1992 a o dva roky později byl dokončen rovněž vodovod. Místní kanalizační řad zahrnuje také 8 přečerpávacích stanic splaškových vod. Kanalizace však není rozdělena na splaškovou a dešťovou – dešťové vody jsou odváděny do splaškové kanalizace, což zvyšuje potřebu kapacity ČOV. Ve městě je chybějící oddílná kanalizace vnímaná jako problém. V současnosti existuje smíšená kanalizace. Kanalizace se postupně obnovuje, již několik let probíhá průběžná obnova hlavní stoky na Masarykově ulici. Oddílná kanalizace je nově budována tam, kde to je technicky možné. Stav kanalizace není plně vyhovující ve všech částech města. Nejstarší stoky dosahují stáří okolo sta let.
V Rudné funguje čistírna odpadních vod (ČOV), kterou vlastní město a jejíž provoz zajišťují Technické služby Rudná, a. s. V roce 2022 bude ČOV pravděpodobně převedena do vlastnictví Technických služeb Rudná. Slouží pro čištění splaškových vod nejen samotného města Rudná, ale i z obce Drahelčice. Vzhledem ke skutečnosti, že se město v posledních letech rozrůstá (jak v důsledku bytové výstavby, tak i rozšiřováním komerčních aktivit), dochází k postupné intenzifikaci provozu ČOV. Kapacita ČOV v Rudné činí 9 200 EO. Do budoucna kvůli nové výstavbě bude potřeba průběžná modernizace a údržba ČOV.“


Negativně je možné vnímat, že v dotazníkovém šetření z roku 2021 významně klesl oproti roku 2015 mezi obyvateli města Rudná zájem o řešení problematiky technické infrastruktury. Jeví se tedy nezbytným problematiku technické infrastruktury a životního prostředí více akcentovat zejména ve vztahu k obyvatelům Rudné.
